25 жовтня 2017 року, у Володимирецькій ЗОШ I-III
ступенів № 1 відбулося
заняття районного, епізодичного семінару для вчителів, що читають фізичну
культуру в початкових класах: «Інтегрований підхід як сучасна форма організації
навчального процесу у початковій школі».
Урок з фізичної культути у 4-А класі
Конспект-розробка інтегрованого
уроку
фізичної культури та української мови
у 4 класі
Тема:Ігри для активного
відпочинку: «Веселі старти». Частини мови.
Завдання: 1. Виконувати комплекс розвивальних вправ з
обручем.
2. Вміти розрізняти частини
мови, повторити українські народні пісні.
3. Формувати в учнів інтерес до української мови в іграх та
естафетах.
4. Виховувати морально-вольові
якості: дружбу, взаємодопомогу, відповідальність за свою
команду з допомогою спортивної естафети;
Мета уроку:
а) формування здоров’язбережувальної компетентності:
самостійно виконувати комплекс розвивальних вправ з обручем; мовленнєвої
компетентності: розрізняти частини мови; загальнокультурної компетентності : повторити
українські народні пісні;
в) виховувати в учнів любов до рідної мови;
товариськість, дружелюбність, повагу
один до одного.
Тип уроку: гра - міжпредметна інтеграція
уроку фізичної культури з уроками
української мови, музичного мистецтва.
Інвентар: обручі, свисток, стійки, волейбольні м’ячі,
кошики, роздатковий матеріал (букви, слова), шаровари.
Місце
проведення: спортивна зала.
Хід уроку
№
|
Зміст уроку
|
Дозування
|
Методичні вказівки
|
|||
1
|
2
|
3
|
4
|
|||
1. Підготовча частина (15хв)
|
||||||
1
|
Організація учнів до уроку:
-
шикування
в одну шеренгу;
-
перевірити
правильність постави;
-
привітання;
-
повідомлення
завдань уроку:
-
«Діти,
сьогодні на уроці ми з вами будемо не тільки займатися фізичними вправами,
щоб стати сильними, спритними, гнучкими, але також повторимо частини мови з
української мови, та українські
народні пісні з музичного мистецтва. Подивимось чи з інших предметів ви такі
ж спритні, як і на уроках з фізичної культури. Давайте пригадаємо, які
частини мови ви вивчали? А хто знає на які запитання вони відповідають?
Наведіть приклади.»
-
вимірювання
ЧСС;
|
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
4 рази
|
Фронтальний
метод.
Звернути увагу
на чіткість
За 6 с
|
|||
2
|
Стройові вправи: повороти на місці
|
Фронтальний метод
|
||||
3
|
Різновиди ходьби:
- звичайна,
- навшпиньках,
- на п’ятках,
- у напівприсяді,
- у повному присяді,
- звичайна.
Бігові вправи:
-
з
високим підніманням,
-
із
закиданням гомілок назад,
-
з
прямими ногами вперед,
-
з
вистрибуванням,
-
приставними
кроками,
-
спиною
вперед.
|
руки вгору
руки за спиною руки за головою руки на коліна
дотримуватись
т/б
руки на поясі
руки за спиною
руки на поясі
руки на поясі
руки перед собою
|
||||
4
|
Комплекс вправ з
обручами:
Перешикування з
шеренги по одному в шеренгу по три.
|
на місці, дотримуватись т/б
під музичний супровід
|
||||
1.В.п– ноги нарізно, обруч вертикально
попереду, хват за середину.
1) Поворот ліворуч
2) В.п.
3) Поворот праворуч
4) В.п.
|
Амплітуда
максимальна,темп середній.
|
|||||
2.В.п.- ноги нарізно, обруч вертикально
попереду, хват за середину.
1) Нахил ліворуч
2) В.п.
3) Нахил праворуч
4) В.п.
|
Під час нахилу тулуба
ступні ніг від підлоги не відривати, темп середній.
|
|||||
3.В.п.- ноги нарізно, обруч знизу
1)
нахил тулуба назад, руки вгору,
ліву ногу відставити назад
2)
в.п.
3) нахил тулуба назад, руки вгору, праву ногу
відставити назад
4)
в.п.
|
Під час нахилів
дивитися вгору
|
|||||
4. В.п. — стійка
в середині обруча, хват на рівні попереку.
1)Упор присівши.
2)В.п.
3)Присід, обруч вгору.
4)В.п.
|
Під час присідів
тримати спину рівно, темп повільний.
|
|||||
5. В.п. —
стійка ноги нарізно, обруч перед собою на витягнутих руках.
1) мах лівою ногою, доторкнутися до
обруча.
2) в.п.
3) мах правою ногою, доторкнутися до обруча
4) в.п.
|
Мах
максимальний, темп середній.
Стежити за
правильною поставою, опорна нога пряма, махова нога-носок натягнутий
|
|||||
6. В.п.- — стійка ноги нарізно, руки
на поясі, обруч на підлозі.
1) стрибоком в обруч;
2) стрибком в.п.
3) стрибком в обруч;
4) стрибком в.п.
|
Стежити за
технікою виконання
|
|||||
7. В.п. —
стійка ноги нарізно, обруч вертикально попереду, хват за середину.
1) Поворот тулуба ліворуч, обруч горизонтально вгору.
2)В.п.
3-4)Те
ж праворуч.
|
Вимірюємо ЧСС
за 6 с.
|
|||||
2. Основна частина (20 хв.)
|
||||||
1
|
Естафета «Розминка»
Дві команди
шикуються в колону за загальною стартовою лінією, кладуть праву руку на плече
учня, що попереду. Естафета розпочинається за командою вчителя. Перший
учасник долає дистанцію бігом, оббігає прапорець і повертається до своєї
команди, стає в кінець колони і торкається плеча учасника, що попереду.
Учасники передають естафету торканням до плеча. Отримавши хлопок по
плечу,учень починає бігти по дистанції.
|
Перемагає
команда,яка швидше закінчить естафету. Естафета вважається завершеною,коли
останній учасник виконає передачу естафети і капітан підніме руку вгору.
Наголосити
правила охорони праці та безпеки життєдіяльності при естафеті
|
||||
2
|
Естафета «Передай м’яч» (волейбольний)
Команди
шикуються в колону, навпроти своєї команди стає капітан і передає м’яч
учаснику називає іменники про спорт,
вони повертаючи м’яч називають дієслова і шикуються за капітаном.
|
Перемагає
команда,яка швидше виконає завдання
|
||||
3
|
Естафета «Хто спритніший»
В обручах
знаходяться слова, одна команда вибирає іменники, а друга
– дієслова, складає в кошик.
|
Команда,яка
правильно виконає , переможе у цій естафеті
|
||||
4
|
«Парна естафета»
Учні стають по
двоє, одягають шаровари і , обійшовши стійки, беруть по одній букві передають естафету в кінці складають
слово: ВОЛЕЙБОЛ, ПЛАВАННЯ
|
Слідкувати за безпекою
життєдіяльності
|
||||
5
|
Музичний конкурс «Заспіваймо браття…»
Команди
шикуються в шеренгу навпроти одна одної і по черзі заспіває ( назве) більше
українських народних пісень.
|
Перемагає команда,
яка назве більше
|
||||
3. Заключна частина (5хв)
|
||||||
1
|
Вимірювання ЧСС
|
За 6 с.
|
||||
2
3
|
Гра «На увагу»
Учні виконують
рухи за командою вчителя, «Увага!»
, коли вчитель не говорить «Увага!», не
виконують, хто помиляється – робить крок
уперед .
Підбиття
підсумку уроку.
|
Відзначити
кращих учнів, звернути увагу на загальні помилки
|
||||
4
5
|
Вправи на розслаблення.
Організований
вихід із зали.
|
.
|
||||