понеділок, 19 лютого 2018 р.

УКРАЇНА ОТРИМАЛА ПЕРШЕ ОЛІМПІЙСЬКЕ ЗОЛОТО

Хто він, спортсмен, який 18 лютого відродив в українців надію на те,  що її спортивна слава ще не вмерла? Олександр Абраменко народився 4 травня 1988 року в Первомайську на Миколаївщині. Закінчив Національний університет кораблебудування ім. адмірала Макарова. Для нього Олімпійські ігри у Пхьончхані четверті.  Дебютував 2006 року в Турині (Італія). Там у підсумку став 27-м. Далі була Олімпіада-2010 у Ванкувері й 24-те підсумкове місце.
За чотири роки в Сочі наш спортсмен пробився до суперфіналу, однак посів у підсумку шосте місце. Зрештою, те, що не вдалося тоді, перший український володар  Кришталевого  глобуса Кубка світу в лижній акробатиці блискуче здійснив у Південній Кореї.
Як і багато видатних атлетів, у свій нинішній вид спорту малий Сашко  потрапив випадково. Зізнався: «Мій батько сподівався, що я гратиму  у футбол. Проте я відчував, що екстремальні види спорту мені ближчі, і дуже пощастило, що в моєму місті були належні умови для цього виду спорту».
Справді, в часи Сашкового дитинства в  Миколаєві був єдиний в Україні водний трамплін для тренувань.  «У нас був зал, гімнастична доріжка, батути, кільця, бруси. Загалом рай для дитини! Тому мені це дуже подобалося. А потім уже дізнався, що це зимовий вид спорту і пов’язаний з лижами — стало ще цікавіше. Так усе і закрутилося», — пригадував раніше нинішній олімпійський чемпіон.
На жаль, нині водний трамплін у Миколаєві зруйновано. Тривалий час споруда була в руках приватних інвесторів. Нині її повернули державі, однак, щоб з’явилося належне фінансування, об’єкт має перебувати на балансі міста. Тож стрибки на воду Олександр Абраменко змушений опрацьовувати у Мінську — там збудували сучасний комплекс.
Минулий сезон Абраменко пропустив — мав важку травму коліна, переніс операцію. Травму вдалося побороти, та олімпійську ліцензію довелося здобувати в останній момент: на етапі Кубка світу в американському місті Лейк-Плесіді він посів друге місце (перше за два роки), що й дало змогу  кваліфікуватися в Пхьончхан. А на Іграх свого життя Олександр Абраменко не лише став зразком стабільності, витримки  й холоднокровності. Він ризикнув — виконав у суперфіналі стрибок, який до цього робив лише на тренуваннях. І виграв!


139
Неділя, 18 лютого 2018

Українець Олександр Абраменко завоював золоту медаль у чоловічому фрістайлі на Зимових олімпійських іграх у Пхенчхані.
Він отримав результат 128.51.
Це перша медаль України на цих Олімпійських іграх.
 
Крім того, це перша в історії України медаль у чоловічому фрістайлі. І третій зимовий вид спорту, де в України є золото. До цього в нашої країни були олімпійські чемпіони тільки з фігурного катання і біатлону.
 
 
"Cрібло" дісталося китайцю Цзя Цоньяня - 128.05, "бронза" - росіянину Ільї Бурову - 122.17.
Абраменко упевнено пройшов усі три фінали. У першому фіналі в Абраменка був третій результат та в другому - четвертий. Боротьба у вирішальному фіналі була жорсткою серед шістки атлетів. У заключному фіналі з "помарками" закінчили свої змагання чотири спортсмени. Абраменко знову виконав свою програму на відмінно, виступаючи третім.
Абраменко після свого виступу був лідером. Перед виконання заявки китайця Цзя Цоньяня було зрозуміло, що в Абраменка - мінімум срібло. Цоньяня виконав свій стрибок також майже на відмінно, але судді йому показали меншу оцінку, зробивши олімпійським чемпіоном українця.

Немає коментарів:

Дописати коментар

 Загальні критерії оцінювання НУШ 5-9 класів /№1185/ від 22.08.2024/ ОСВІТНЯ ГАЛУЗЬ “ФІЗИЧНА КУЛЬТУРА” Свідоцтво досягнень ●     Розвива...